Hakem İncelemeleri


Değerli Yaşam Boyu Hemşirelik Dergisi Hakemleri, 

Dergimiz başvuru yapılan makalelerin değerlendirilmesi aşamasında hakem körlemesine gitmektedir. Sizlerden hakem değerlendirmelerinizi gönderirken, düzenleme yaptığınız word metni üzerinden isim bilgilerini kaldırıp, düzenleme yaptığınız word metnini bu şekilde yükleminizi rica ediyoruz. 

Wordde açıklamalar kısmından isim bilginizi kaldırmak için şu yolu izleyebilirsiniz; 

Word içerisinde Dosya sekmesi içinde Bilgi kısmına tıklayın. Açılan bölmede Belgeyi İncele butonunun sol yanındaki Sorunları Denetle kısmına tıklayın ve belge incelemeyi başlatın. Belge Denetçisi açıldığında ise Denetle tuşuna bastıktan sonra başka her hangi bir şey yapmadan Kapat tuşuna basın. Düzenlediğiniz metinden isim bilginizin kalktığını ve Yazar şeklinde düzenlemelerinizin kayıtlı olduğunu görebilirsiniz. 

İkinci yol;

(Sayfanın altında sol bölmede yer alan) Seçenekler (Tercihler)>, Açılan sayfada sol üstteki sekme Genel ifadesi seçili olacak ve sağda  Mikrosoft ofis kopyanızı kişiselleştirin bölümünden isminizi silip tamam sekmesine basın. Not: Daha önceden düzenlediğiniz açıklama balonlarında yazar isminiz görünüyor olabilir. Silip tekrar yazdığınızda artık isminiz görünmeyecektir.